Výběr stroje a příslušenství pro čerpání betonových směsí.

Vhodný výběr stroje pro čerpání betonu je vždy důležitý. Nejdůležitějšími podklady pro správný výběr stroje a příslušenství jsou informace o materiálu, který potřebujeme dopravit na určené místo a vzdálenost, na kterou je nutné materiál přečerpat. Výjimkou nejsou ani velké výškové a vzdálenostní rozdíly a leckdy je potřeba čerpat materiál i do na první pohled nedostupných míst. Například pod vodu nebo prostoru za řekou kam nemá přístup větší technika. Pro výběr stroje a příslušenství je tedy zásadním parametrem konzistence čerpaného materiálu, největší zrno směsi a vzdálenost pro čerpání. Konzistence směsi nám určí kategorii stroje, kterým je možno materiál dopravit na požadované místo. Největší zrno směsi pak určuje vhodný průměr dopravního potrubí (hadice).

Zavlhlé betonové směsi s maximálním zrnem až 16 mm

- je možné dopravovat pumpami na potěrové betony s dopravou směsi tlakovým vzduchem značky BRINKMANN nebo PUTZMEISTER až do vzdálenosti 180 m a výšky 90 m*. Nejoblíbenějšími řadami těchto strojů jsou Brinkmann Estrich Boy DC 450 Stage V,  Putzmeister Mixokret M 740 DH Stage V a M 760 DH Stage V.
 

Směsi na lité podlahy s maximálním zrnem až 12 mm do vzdálenosti až 200 m*

- je nejvhodnější čerpat pumpami BRINKMANN nebo PUTZMEISTER se šnekovým čerpadlem. Nejpoužívanější typy těchto strojů jsou Brinkmann FHS 250 (nástupce Brinkmann FE 400  a FHS 200/3) a Putzmeister SP 20 GHF Stage V (nástupce Putzmeister SP 11).
 

Tekuté betonové směsi se čerpají pístovými čerpadly

Nejpoužívanějšími typy těchto čerpadel jsou PUTZMEISTER P 720 TD a P 730 TD (nástupci PUTZMEISTER P 715 TD a P 718 TD). Tato mobilní čerpadla jsou schopna čerpat směsi s největším zrnem až 32 mm do vzdálenosti až 300 m a výšky 100 m*. Rozhodujícím kritériem pro čerpatelnost betonu je ale jeho složení dané výrobcem. Pro čerpatelné směsi se doporučuje minimální obsah jemných zrn kameniva a cementu 400 kg/1m³, největší zrno kameniva nemá být větší něž třetina průměru potrubí a konzistence měřená sednutím kužele 100 - 150 mm. Je vhodné použít těžené kamenivo s hladkým povrchem kulatých zrn.

Většina strojů je vybavena dálkovým ovládáním pro snadnou obsluhu stroje a optimální ovládání čerpání po celou dobu čerpání. Pohon čerpadel je možno volit podle potřeb provozovatele mezi elektrickým a dieslovým. Nejpoužívanějším pohonem je dieslový, který nám zaručuje téměř všude nezávislost. Čerpadla je tak možno použít i v prostorech a podmínkách, ve kterých není možno nasadit větší techniku.

* Dopravní vzdálenosti a množství jsou teoretické a závislé na typu stroje, složení materiálu a podmínkách čerpání.

Stroje na čerpání betonu nabízíme také k pronájmu na našich půjčovnách, takže si pumpu u nás můžete také zapůjčit a vyzkoušet.

Zajišťujeme prodej, pronájem i autorizovaný záruční i pozáruční servis, přičemž jsme vám po dobu opravy schopni zapůjčit náhradní stroj.

S výběrem Vám rádi poradíme na všech našich pobočkách v Českých Budějovicích, Praze, Berouně, Hradci Královém, Brně a Ostravě.

Pumpa Putzmeister M730

 

 

Zpracováváme soubory cookies. Pomáhají nám ke správnému fungování webové aplikace, k poskytování funkcí sociálních sítí, personalizaci obsahu a inzerce a k analýzám jeho návštěvnosti. Používáním webu souhlasíte s jejich užitím.