Kompaktní pístová čerpadla Putzmeister v novém designu

Obě novinky zapůsobí výraznými liniemi nové kapoty, která se stále otevírá směrem k násypce. Nápadný zevnějšek tvoří zejména přední šedá část kapoty pro přívod vzduchu k chladiči. Ve středu přední části se nachází logo Putzmeister vyrobené z leštěné nerezové oceli. Kapota je vyrobena z kvalitního materiálu PDCPD (polydicyclopentadin), tj. z materiálu, který se často používá u zemědělských strojů a který je vysoce odolný vůči korozi, žáru, nárazu a také chemikáliím. Výfuk, který vyúsťuje ve vrchní částí kapoty, je opatřen klapkou. Ovládací panel, na kterém jsou všechny funkce uloženy centrálně, je nyní umístěn na pravé straně stroje. Vývoj těchto novinek se opět zaměřil na potřebnou plochu na staveništi a také na optimální manévrovatelnost. Navzdory robustnějšímu vzhledu obou pístových čerpadel se vnější rozměry a hmotnosti ve srovnání s jejich předchůdci výrazně nezměnily.

 nová pístová čerpadla Putzmeister P720 a P73

Nová pumpa P 720 - všestranný pomocník pro stříkaný beton, jemný beton a tekutý potěr

Nástupce pístového čerpadla P 715 je poháněn silným dieselovým motorem DEUTZ TD 2.2 s výkonem 44,5 kW a emisní tř. „Stage V“. Dopravní písty o délce 700 mm dodávají při průměru 150 mm a maximálním počtu 27 zdvihů/min až 21 m³ materiálu za hodinu. S dopravním tlakem až 72 barů, a ještě citlivějším přepínáním S-roury je tento stroj optimální pro zpracování stříkaného betonu a jemného betonu s maximální zrnitostí 16 mm.

Volitelně je k dispozici „vzduchový buben“, který vyrovnává rázy dopravních pístů vznikajících při dopravování zejména velmi tekutého materiálu a chrání tak obsluhu a zároveň šetří hadice. Díky celkové hmotnosti max. 1.900 kg je možné zapřáhnout stroj za celou řadu tažných vozidel.

Nová pumpa P 730 - kompaktní a lehká, zaměřená na dopravní výkon

Nástupce kompaktního pístového čerpadla P 718 dosahuje dopravního výkonu až 30 m³/hod. Aby to bylo možné, mají dopravní písty hlavní čerpací jednotky při stejné délce 700 mm průměr 180 mm. K tomu je pumpa P 730 poháněna dieselovým motorem DEUTZ TCD 2.2, jehož výkon je neuvěřitelných 55,4 kW.

Násypka s objemem 360 l byla přizpůsobena tak, aby zvládla pojmout tolik materiálu, který zajistí max. využití dopravní kapacity stroje. S celkovou hmotností 2.370 kg je pumpa P 730 výrazně lehčí než většina strojů v této výkonnostní třídě. Pumpa je proto vynikající pro čerpání materiálů s maximální zrnitostí 32 mm. Pístové čerpadlo je obzvláště vhodné pro malé až středně velké stavby jako je třeba přečerpání směsi do menších vyvrtaných pilotů nebo základů, kdy se často nevyžaduje delší stacionární provoz čerpadla.

Nové, vysoce výkonné motory - vyrobeny v Německu

Vestavěné 3-válcové dieselové motory DEUTZ dodají strojům v budoucnu výrazně vyšší výkon a budou mít k dispozici lepší, upravený systém následného zpracování výfukových plynů. Skrz filtr pevných částic splňují tato pístová čerpadla všechny podmínky emisní třídy „Stage V“ a tím mohou být bez problémů používány v EU a také ve Švýcarsku. Používání močoviny, také známé jako AdBlue®, není potřeba. Certifikace „TRGS 554“ umožnuje provozování strojů i v (částečně-) zavřených pracovních prostorách.

motor DEUTZ

Nový provozní koncept s robustními komponenty

Stroj je ovládán přes přehledný ovládací panel na pravé straně stroje. Centrální ovládací prvek je nyní robustní klávesnice s intuitivním uživatelským naváděním, dle kterého se dá obsluhovat podle principu „Následuj modré světlo“. Tímto je provoz stroje ještě snadněji vysvětlen a výrazně zvyšuje provozní bezpečnost. Klávesnice je navíc odolná proti běžným klimatickým podmínkám, olejům a chemikáliím – stejně tak běžné použití vysokotlakého čističe nemůže klávesnici nijak poškodit. Barevný displej o velikosti 4,3 palce přehledně zobrazuje informace o stroji, chybové zprávy a provozní stav. Dva manometry integrované do plastové kapoty umožňují kdykoli zobrazit hydraulický tlak a stupeň znečištění filtru hydraulického oleje. V nové nabíjecí USB skříňce na ovládacím panelu se může nabíjet libovolné koncové zařízení se standardem USB. Dodatečně bude celý ovládací panel chráněn uzamykatelnými akrylovými skleněnými dvířky před znečištěním, vlhkostí a nežádoucím přístupem.

putzmeister

Rozšířený rozsah funkcí a možností

Hned několik funkcí bude sériově zavedeno s novou generací. Takzvané EOC znamená „Optimální spotřeba paliva“ a vždy optimálně přizpůsobí otáčky motoru v aktivním stavu na nastavený výkon tak, aby se šetřilo palivo. Paměťová funkce (MEM) ukládá všechny hodnoty nastavení při aktivaci. Po přerušení práce tak může operace pokračovat s dříve nastavenými parametry stisknutím tlačítka, aniž by všechna nastavení musela být znovu zadávána ručně. Pro ovládání na dálku si v budoucnu můžete vybrat mezi kabelem a rádiovým dálkovým ovládáním. Pro náročné podmínky nabízí rádiové dálkové ovládání použití vysílačky, která prodlužuje rádiovou vzdálenost.

Pro přesné dávkování kapalných přísad budou v budoucnu ve volitelném vybavení k dispozici integrovaná dávkovací čerpadla. V tom případě může být vybráno mezi standardním dávkovacím čerpadlem nebo synchronizovaným dávkovacím čerpadlem. Zatímco standardní dávkovací čerpadlo pumpuje konstantně (neustále) přísady podle parametrů stanovených uživatelem a to bez ohledu na proces čerpání materiálu, synchronizované dávkovací čerpadlo se přizpůsobuje přímo procesu čerpání materiálu. Nastavení čerpadel se zajištuje přes displej na ovládacím panelu.

Další inovace, jako je kryt násypky proti odstřikující vodě, kontrola hladiny všech provozních materiálů stejně tak i zvětšený objem palivové nádrže, doplňují seznam rozsáhlých novinek.

Již brzy k dostání!

Dodací termín nových modelů P 720 a P 730 s dieselovými motory „Stage V“ je cca 3 měsíce.

Na vaší poptávku se těší TONSTAV-SERVICE s.r.o. autorizovaný obchod a servis strojů zn. PUTZMEISTER a BRINKMANN na pobočkách Praha, Beroun, Hradec Králové, Brno a Ostrava. Rádi Vám, jako kompetentní autorizovaný dealer fy. Putzmeister, stroj představíme a zodpovíme všechny Vaše dotazy.

 

Zpracováváme soubory cookies. Pomáhají nám ke správnému fungování webové aplikace, k poskytování funkcí sociálních sítí, personalizaci obsahu a inzerce a k analýzám jeho návštěvnosti. Používáním webu souhlasíte s jejich užitím.