+420 380 831 999

(po–čt: 7–16, pá: 7-14 hod.)

Jak dopravovat náklad ve svahu?

Šikmý výtah GEDA do svahu – pomocník pro příkré výzvy

Kdo bydlí na kopci anebo tam chce stavět, dobře zná tento scénář. Výhled bývá sice nádherný, ale problém nastává, když je potřeba dopravit do svahu jakýkoliv náklad. Běžné nákupy, nábytek nebo - při větší přestavbě – také celé palety a pytle se stavebním materiálem musí být namáhavě vynášeny nahoru schod za schodem. Následkem toho dochází nejen k přetěžování páteře, ale ke všemu také s každým krokem stoupá riziko, že síly dojdou, a zejména těžké předměty mohou snáze vyklouznout z ruky. Řešení nabízí značka GEDA, která vyvinula speciální šikmý výtah (jakousi nákladní lanovku) do svahu.

Příruční a přesto výkonný

Stejně tak jako u mnoha ostatních GEDA výtahů mohou zájemci volit mezi variantou výtahu GEDA Standard nebo Comfort. Oba typy se dají snadno ovládat a dokáží dopravovat nahoru i dolů bez námahy i velmi těžké náklady. Při stavbě výtahu není třeba zpravidla zohledňovat nic mimořádného, protože výtah může být nasazen na prakticky jakýkoliv sklon svahu. Pro vodící žebříky je maximální uvažovaná délka 80 metrů. Aby toto luxusní řešení nebylo omezováno pouze jednostranným ovládáním, lze výtah spuštět z obou stran – zhora i zespodu.

Jeden úkol, dva standardy

Přestože mají oba typy výtahu stejnou transportní délku, liší se trochu svým výkonem. Pomocí výtahu GEDA Standart se nechá přepravovat náklad až 200 kg a s výtahem GEDA Comfort až 250 kg nahoru i dolů, přičemž rychlost pohybu je buď 25 m/min nebo v druhém případě 30 m/min. Další drobná odlišnost je v rozdílném požadavku na přípojku. Zatímco provedení Standard vyžaduje následující parametry: 1 kW / 230 V / 50 Hz / 16 A, tak pro Comfort je zapotřebí: 1,3 kW / 230 V / 50 Hz / 16 A.

Vhodné příslušenství pro šikmý GEDA výtah do svahu

Protože žádný svah není přímý nebo s pravidelným sklonem, nabízí GEDA také různé příslušenství pro šikmý výtah do svahu. Tak mohou být například pomocí speciálních spon a kotvení překlenuty různé nerovnosti. Doplňkové klouby jsou nabízeny od 20° do 45° stupňů a jsou nastavitelné. K tomu se dá ještě jeden z modelů natáčet do stran a může být nastaven jak krátkým tak také dlouhým ramenem. Kromě toho může být výtah doplněn různě dlouhými žebříkovými díly, a aby se nedotýkalo lano žebříkové konstrukce, tak lze doobjednat také vodící rolnu lana. Pro profesionální a bezpečný transport dodává Geda také univerzální plošinu nebo variabilní dopravní plošinu, obě mají sklopné bočnice, tak aby náklad mohl být dopravovám na šikmé ploše bezpečně směrem dolů i nahoru.

výtah GEDA do svahu výtah GEDA do svahu výtah GEDA do svahu

 

 výtah GEDA do svahu výtah GEDA do svahu

Technická data

 

Model Výtah GEDA 200 Standard Výtah GEDA 250 Comfort
Přeprava Materiálu Materiálu
Nosnost 200 kg 250 kg
Dopravní vzdálenost 80 m 80 m
Rychlost pohybu 25 m/min 30 m/min
Přípojení 1 kW / 230 v / 50 Hz / 16 A 1,3 kW / 230 v / 50 Hz / 16 A

 

Společnost TONSTAV-SERVICE s.r.o. jako autorizovaný distributor a servis zastupuje značku GEDA na českém trhu. Informace o dalších produktech německé značky GEDA najdete na stránkách www.gedavytahy.cz.

Výtahy GEDA nejen prodáváme, ale také půjčujeme a servisujeme. Provádíme pravidelné revize, dodáváme náhradní díly a příslušenství.

Potřebujete poradit s řešení dopravy materiálu do svahu? Neváhejte a obraťte se na naše servisní centra v Českých Budějovicích, Praze, Berouně, Hradci Králové, Brně nebo Ostravě.

Těšíme se na vaši návštěvu.

Tým TONSTAV-SERVICE s.r.o.