Multifunkční přístroje ROKAMAT na broušení omítek a dalších povrchů

Chybí vám ruce? Pomozte si ROKAMATEM

Již více než 30 let se vyvíjejí a vyrábějí speciální multifunkční přístroje zaměřené převážně pro úpravu povrchů s cílem usnadnit stavebníkům jejich každodenní pracovní činnost. Jsou vděčnými pomocníky nejen sádrokartonářů, omítkářů, podlahařů, malířů, zedníků nebo štukatérů a pracovníků v oblasti zateplení budov, ale své uplatnění našly také v ostatních stavebních oborech.

Přístroje na úpravu povrchů ROKAMAT nabízí nepřeberné množství využití, postačí si vybrat vhodný typ přístroje a příslušenství (kotouče a kartáče) a můžete se pustit do odfrézování písčitých lícních omítek, hoblování jádrových omítek, stírání škrábaných omítek, rovinného broušení tepelně-izolačních desek či čištění betonového bednění, strhávání tapet nebo odstraňování zbytků lepidla. Výhodou těchto přístrojů je jednoduchá manipulace, pro kterou není nutný žádný specialista. Nezbytné je pouze jednoduché zaškolení a prostudování návodu na obsluhu. Doporučuje se, aby si pracovník přístroj „osahal“ přímo při práci. Vytvoří si tak lepší představu o manipulaci s ním a výsledný efekt činnosti bude bez chyb. Jednou z chyb při manipulaci s přístrojem může být silný tlak na kotouč, díky kterému se na opracovávané ploše dělají kola. Stejně tak je i důležité správně nastavit rychlost, aby se opracovávaný materiál neprodřel.

U Rokamatu oceníte velkou úsporu fyzické práce, času a nákladů, včetně výhod široké variability vyměnitelných kotoučů a náhradních povrchů k tomuto stroji.

Univerzální přístroj

Jak jsme již zmínili, značka ROKAMAT nabízí několik druhů přístrojů. Základním a nejrozšířenějším typem je univerzální přístroj s příhodným označením ROKAMAT CHAMELEON, který vyniká svou nízkou hmotností a díky rozsáhlému příslušenství (širokému výběru kotoučů a kartáčů) lze použít v mnoha rozličných oblastech stavebnictví.

Za zmínku stojí využití tohoto přístroje na: odfrézování písčitých lícovaných omítek, hoblování jádrových omítek, stírání škrabaných omítek, rovinné broušení tepelně-izolačních desek (desek z minerální vlny, polystyrenu atd.), broušení sádrokartonu, panelů, čištění betonového bednění, čištění a zbroušení nátěrů fasád, leštění např. mramorových prvků, strhání tapet, oškrabání zbytků tapet, odstranění zbytků lepidla nebo čištění a leštění venkovního obložení budov.

Další možnosti použití mohou být například odstraňování staré, oprýskané omítky nebo staré barvy, čištění fasád od mechu nebo řas nebo čištění podkladu omítky, broušení rovinných ploch u spojů desek, rovinné broušení podkladu omítky, zdrsnění polystyrénových povrchů, rovinné broušení polystyrénových izolačních desek, lamel z minerální vaty nebo jiných tepelně izolačních systémů, odbrušování cementového sedimentu ze stropů monolitických staveb, broušení speciálních sádrových omítek – imitace mramoru, odstraňování nánosu malby a štuku interiéry/exteriéry, broušení pohledových betonů a odstraňování grafity.

Univerzálnost přístroje je zajištěna širokým výběrem různých pracovních kotoučů. Pracovní část je oddělena od pohonu, což usnadňuje jeho použití při práci a zároveň se tak snižuje míra znečištění. Plynulé nastavení otáček a jejich nízký počet umožňuje optimální sladění s odpovídajícím druhem práce a snižuje se riziko zranění. Přístroj je kompatibilní s ruksakovým vysavačem, který umožňuje volnost pohybu. Jediným nedostatkem univerzálního přístroje je, že nemá vodní zkrápění.

Brousící univerzální stroj Rokamat

Zvláštní specialitou univerzálního přístroje je také čištění prvků bednění. Zbytky betonu na bednění nebo na ocelových rámech lze lehce odstranit ocelovými kartáči. Pokud se bednění poté zbrousí nylonovými kartáči, je takto nejlépe připraveno pro další použití. Sortiment přístrojů ROKAMAT nyní doplňuje také speciální přístroj IGEL – čistič bednění s připojením na vodu, který rychle a efektivně a bez námahy odstraní zbytky betonu z bednění. Díky snadné manipulaci a nízké hmotnosti přístroje lze segmenty bednění čistit také postavené. 

Teleskopická bruska

Teleskopické dlouhokrké brusky „žirafa“ HERON, TITANOGECKO nebo GEX (přístroj s vysoce flexibilní otočnou hlavou ve všech směrech) jsou charakteristické krátkým a dlouhým ramenem v jednom stroji. Plynule nastavitelné teleskopické rameno, které lze nastavit až do výšky 3,0 m a speciální brusný talíř umožňují pracovníkům pohodlné a jednoduché zpracování stěn a stropů v jakékoliv výšce.

Několik příkladů využití tohoto přístroje: broušení sádrokartonu, panelů, betonu a betonových hran, broušení a leštění stěn, stropů, podlah a jiných povrchů. Je ideálním pomocníkem při stavbě domů, výrobě vozidel, vagonů, lodí nebo při řemeslné výrobě. Dále je bruska vhodná pro agresivní broušení, práce se dřevem, broušení betonu, cihel, teraca, stěrky, vápence, obkladů, kabřince, mramoru, nátěrových hmot, potěrů, linolea, zbytků koberců a lepidla, epoxidové pryskyřice, skelných vláken, akrylátu, gumy, sklobetonu a dalších materiálů.

Velkou výhodou přístroje je nízká hmotnost. Díl s nástrojem je oddělen od pohonu, díky čemuž přístroj málo váží a snižuje se míra jeho znečištění. Součástí přístroje je flexibilní, velmi odolná brusná hlavice, speciální brusný talíř pro sádrokarton umožňující broušení sádry a leštění a robustní kryt ohebného hřídele. Bruska je stejně jako univerzální přístroj kompatibilní s ruksakovým vysavačem.

Teleskopická bruska Rokamat Teleskopická bruska Rokamat

Filcovací stroje

Pro zpracování sádrových a vápenocementových omítek je používán speciální stroj ROKAMAT DRY na filcování za sucha. U tohoto přístroje je pohon oddělen od nástroje a při manipulaci s ním je nošen samostatně zavěšen na pásovém řemenu. Pomocí velkého otáčivého talíře je možno bez obtíží dosáhnout na těžce dostupné plochy a hrany. Přístroj na filcování za sucha je vybaven poměrně dlouhou rukojetí, která umožňuje zpracovávat plochy, aniž by bylo k činnosti zapotřebí použití žebříku. Převážně je používán při zafilcování sádrových či vápenocementový omítek pro následné hlazení, pro dohlazení a zjemnění filcované struktury popřípadě pro filcování venkovních a vnitřních omítek. Díky velké pracovní ploše je zaručena rovnoměrná struktura, díl s nástrojem je opět jako u obou předešlých modelů oddělen od pohonu, práce s tímto speciálním přístrojem je rychlá a ekonomická, úspora času cca 50%.

Předností přístroje ROKAMAT WET je zabudovaná speciální vodní injekce vstřikující vodu do otáčivé hlavice. Tento způsob provedení stroje usnadňuje činnost při zpracování sádrových a vápenocementových omítek, jejímž výsledkem je rychlá a ekonomická práce s tímto strojem. Prostřednictvím dostatečně velké pracovní plochy je možno dosáhnout poměrně rovnoměrné struktury zpracovávané plochy. Vlastnosti jsou velice obdobné jako u speciálního přístroje na filcování za sucha.

Dalším speciálním filcovacím strojem s vodní tryskou je ROKAMAT NAUTILO určený pro pohodlnou práci, například přímo na lešení, díky nízké hmotnosti stroje a integrované vodní nádrži na zádech o objemu 6 litrů. Tento přístroj se používá zejména pro perfektní finální úpravu sádrové a vápenocementové omítky. Stroje na finální úpravu omítek zaručí dokonalý povrch omítky. S použitím příslušného diamantového kotouče je možné omítky hladit a filcovat. Pro dohlazení a zjemnění filcované struktury omítky jsou používány pěnové kotouče. Přístroj je tvořen z integrované šesti litrové vodní nádrže. Nádrž je možné zavěsit na záda, popřípadě pojíždět s ní po podlaze dle potřeby pracovníků. Do brusné hlavice jsou zabudovány nastavitelné vstřikovací trysky na vodu.

teleskopická bruska rokamat nautilo

Hladička betonu

Pro hlazení čerstvě položených betonů a potěrů je určena špičková hladička ROKAMAT SKATE. Snadná ovladatelnost a manipulace s hladičkou zajišťuje rychlou a efektivní práci. Použití hladičky je optimální pro uhlazení a zhutnění povrchu betonu.

Hladička betonu Rokamat skate

Ruksakový vysavač

Jak jsme již zmiňovali, je velkým pomocníkem při práci na lešení, broušení sádry, tepelně izolačních systémů, betonu, venkovní omítky nebo polystyrenu. Ruksakový vysavač funguje se všemi brusnými stroji coby perfektní odsávání, které umožňuje čistou a soustředěnou práci s volnýma rukama. Vysavač má velké filtrační sáčky o objemu 15 l a díky krátké hadici lze dosáhnout velkého sacího výkonu. Použítím ruksakového vysavače je zaručena plynulá práce. Tím, že vysavač je nošen na zádech vzniká velká volnost v pohybu při práci a odpadá nepohodlné tahání vysavače za pracovníkem.

Rokamat s vysavačem

Společnost TONSTAV-SERVICE s.r.o. jako výhradní distributor a servisní centrum pro Česko republiku prodávápronajímáservisuje multifunkční stroje na úpravu povrchů značky ROKAMAT. Zároveň nabízí odborné poradenství a dodávky veškerého příslušenství, náhradních povrchů, brusných kotoučů a kartáčů.

Bližší informace o jednotlivých typech naleznete na webu www.rokamat.cz, přístroje ROKAMAT i příslušenství můžete nakupovat na našem e-shopu nebo pro vytvoření individuální nabídky kontaktujte přímo obchodní zástupce na našich divizích v Českých Budějovicích, Praze, Berouně, Hradci Králové, Brně nebo Ostravě.

Těšíme se na vaši návštěvu
Tým TONSTAV-SERVICE s.r.o.

Zpracováváme soubory cookies. Pomáhají nám ke správnému fungování webové aplikace, k poskytování funkcí sociálních sítí, personalizaci obsahu a inzerce a k analýzám jeho návštěvnosti. Používáním webu souhlasíte s jejich užitím.