+420 380 831 999

(po–čt: 7–16, pá: 7-14 hod.)

Zametače pro profíky - výkonné, efektivní, robustní

Musíte častěji zametat větší plochy? Chcete šetřit síly i čas strávený úklidem? Je pro vás manuální zametání koštětem vyčerpávající a zdlouhavé, a přesto není výsledek nijak ohromující?

Pak je čas porozhlédnout se po zametacím stroji. S moderním ručně vedeným zametačem totiž uklidíte malé i velké plochy výrazně rychleji, lépe a efektivněji. Navíc nemusíte prášit s koštětem a poté nametené nečistoty nabírat, ale jednoduše projedete zametačem, ten nasbírá nečistoty rovnou do sběrné nádoby, kterou pak vysypete.

Zametací stroje zaručují snadný úklid menších i větších ploch doma, na dvorku, na zahradě, na parkovištích, na čerpacích stanicích, v prodejnách, ve vstupních halách a stejně tak i na velkých plochách ve výrobních a skladovacích halách nebo dílnách.

zametaci-stroj-haaga zametaci-stroj-haaga zametaci-stroj-haaga Zametače HAAGA

Jako výhradní distributor pro ČR nabízíme osvědčené německé profesionální zametací ručně vedené stroje HAAGA vhodné pro plochy až do 3500 m2. Zametací stroje HAAGA zvládnou svou práci rychleji a efektivněji (dle typu až 4100 m2/hodinu). Na rozdíl od běžných válcových zametacích strojů zachycují diskové kartáče mokré a suché listí, písek, kameny, smetí, ploché nebo velké nečistoty již před strojem a dopravují je přímo do odnímatelné sběrné nádoby na nečistoty (dle modelu objem až 50 litrů). Zametací turbo systém s přídavným zametacím válcem na jemné nečistoty navíc zachycuje smetí hned dvakrát během jednoho zametání a zametače jsou tak schopné zachytit i ty nejjemnější nečistoty.

Vybírat můžete nejen z průmyslových zametačů určených pro velké venkovní i vnitřní plochy, ale také z „menších“ zametačů pro příležitostné použití kolem domu a zahrady nebo v menších provozech. Mechanické zametací stroje HAAGA se vyznačují mimořádně snadnou manipulací a vysokou kvalitou. V naší nabídce najdete nejen produkty na ruční pohon, ale také stroje poháněné AKU-baterií. Zametač s pohonem aku-baterií už není nutné tlačit, stačí jej jen řídit a AKU pohon otáčí talíři a válcem, i když zametač stojí na jednom místě. Snadněji se s ním tak zametá u stěn a v rozích. Díky jedinečnému systému překrývajících se diskových kartáčů nejsou nečistoty tlačeny před strojem, nýbrž dopravovány přímo do sběrné nádoby.

Nastavitelná výška kartáčů zajišťuje vysoce variabilní použití při dosažení optimálního zametacího výkonu na různých površích jako je asfalt, beton, písek, mokré listí nebo jiné nerovné povrchy.

Profesionální zametací stroje HAAGA mají robustní tělo odolné proti poškození i větší pracovní zátěži. Systém „iSweep“ představuje speciální přizpůsobenou konstrukci a automatické mazání dílů pro ochranu a dlouhodobou funkci hnacího ústrojí kartáčů, které tak vykazují vyšší odolnost vůči prachu.

Výhody zametacího stroje HAAGA:

 • rychlé a efektivní zametání venkovních i vnitřních ploch
 • kompaktní rozměry a nízká hmotnost zajišťují jednoduchou práci bez námahy
 • zametání drobných/hrubých nečistot bez námahy
 • snížení prašnosti při zametání
 • zametání za sucha i za mokra
 • efektivní a šetrné zametání u stěn a v rozích
 • vyšší zametací výkon díky dvěma přesahujícím diskovým kartáčům
 • u vybraných modelů záruka 4 roky na opotřebení kartáčů
 • velké objemy sběrné nádoby na nečistoty
 • snadná manipulace a dlouhá životnost
 • optimální úklidový výkon na různých typech povrchu díky plynulému nastavení výšky kartáčů
 • prostorově úsporné uskladnění
 • snadná údržba

Ukázat nabídku zametacích strojů na e-shopu.

Společnost TONSTAV-SERVICE s.r.o. jako výhradní dovozce a servisní centrum zajišťuje záruční i pozáruční servis, dodávky spotřebního materiálu i příslušenství na svých pobočkách po celé ČR.

Nevíte si rady s výběrem? Obraťte se na naše obchodníky na pobočkách v Praze, Berouně, Hradci Králové, Českých Budějovicích, Brně nebo Ostravě. Níže uvádíme podrobný návod, podle kterých kritérií je vhodné zametací stroje vybírat.

Těšíme se na Vaši návstěvu.

eshop@tonstav-service.cz

+420 380 831 999

Rozhodující kritéria pro výběr vhodného zametače:

 1. Plošný zametací výkon

Jedná se rozhodně o nejdůležitější kritérium při nákupu ručně vedeného zametacího stroje, dává představu o tom, jak velká plocha může být uklizena za jednu hodinu.

Pro privátní potřebu většinou dostačují ruční zametače, které zvládají 1500 až 2500 m2 za hodinu. Pro porovnání obyčejným koštětem zvládnete uklidit za hodinu pouze 150-200 m2.

V případě, že potřebujete zametač pro průmyslové využití nebo úklid větších ploch až do velikosti 3500 m2, tak doporučujeme jednoznačně zvolit profesionální zametací stroje s aku-pohonem, které dosahují výkonu 4100 m2/hod.

 1. Pohon ruční nebo aku-baterií

Zametače na ruční pohon jsou nejčastěji využívány v privátním sektoru. Mají výhodnou pořizovací cenu a jsou téměř bezúdržbové. Nepotřebují dobíjet baterie, proto je možno používat nepřetržitě a představují také nejvíce ekologické řešení.

Ruční zametače s pohonem na aku-baterii mají tu výhodu, že obsluha nemusí na jejich tlačení vynaložit sílu, stroj pouze vede, přesto jsou výkonné a odvádějí precizní práci. Výdrž baterie se dle typu pohybuje mezi 30-90 minutami, musíme tedy počítat s tím, že při potřebě delšího nasazení je nutno po čase dobíjet.

 1. Zametací záběr/ šíře

Šíře záběru při zametání souvisí s plochou uklizenou na hodinu práce. Čím je větší šíře záběru, tím větší plochu jsme schopni za hodinu uklidit. Nabízené stroje mají zametací šířku od 37 do 97 cm (běžná košťata nejčastěji 30-40 cm). Často jsou zametací stroje vybaveny také nastavitelnými bočními kartáči nebo vodícími lištami pro účinnější a šetrnější vymetání rohů a krajů.

 1. Objem nádoby na nečistoty

Objem sběrné nádoby na nečistoty je dalším významným kritériem pro výběr správného zametače. Výhodou je co největší nádoba, která nemusí být tak často vyprazdňována.

 1. Hmotnost a skladnost

Hmotnost jednotlivých modelů se liší nejen dle velikosti zametače, ale také dle vybavení (aku-baterie představuje dodatečnou zátěž). Velkou výhodou je u řady modelů také možnost sklopení a svislého uskladnění stroje.

 1. Sběr nečistot – od prachu až po větší odpad

Rozsah a kvalita zametacích kartáčů a jejich schopnost nabírat větší odpad i nejjemnější prach, který se nevíří při zametání je dalším hlediskem, které je třeba při výběru zohlednit.

 1. Uzpůsobení zametanému povrchu

Výhodu také představuje variabilní nastavitelná výška kartáčů, které se tak přizpůsobí typu povrchu a zajistí optimální zametací výkon na různých površích jako je asfalt, beton, písek, mokré listí, nerovné povrchy apod.